„Уест Бромич“ помете „Бърнли“ с 4:0

„Уест Бромич“ разгроми „Бърнли“ с 4:0

Трима шотландци се разписаха преди почивката и помогнаха за убедителната победа на „Уест Бромич“ с 4:0 над гостуващия „Бърнли“, в последната среща от 12-ия кръг на английското футболно първенство.

С успеха домакините се изкачиха в горната половина на таблицата – до 9-то място с 16 точки, а „Бърнли“, който остана без успех на "Дъ Хоуторнс" в шампионата от 1969 година насам, падна на 12-та позиция с 14 точки.

Възпитаниците на Тони Пюлис поведоха още в 4-ата минута. Джеймс Морисън центрира остро от дясно, в опита си да пресече Дийн Марни отклони топката към Мат Филипс, който отблизо стреля под гредата.

В 16-ата минута Морисън удвои, след като завърши бърза контраатака с прецизен удар по тревата от дъгата пред наказателното поле.

След нова контраатака 8 минути преди почивката „Уест Бромич“ направи резултата класически. Филипс проби от ляво в наказателното поле и центрира към далечната греда където непокрития Дарън Флечър засече топката в мрежата.

След малко повече от час Саломон Рондон оформи крайното 4:0 с удар от десетина метра.

„Бърнли“ допусна четвърто поражение в петте си гостувания през сезона досега, като спечели единствената си точка срещу „Манчестър Юнайтед“ след 0:0 на "Олд Трафорд" в края на октомври.