"Лас Палмас" с пета победа в Испания

"Лас Палмас" спечели с 3:1 у дома срещу "Атлетик" (Билбао) в двубой от 13-ия кръг на испанското първенство. Успехът изкачи домакините на десетото място в Примера дивисион с актив от 19 точки, докато баските са осми с точка повече.

Пет минути преди края на първото полувреме Кевин-Принс Боатенг реализира първия гол за отбора от Канарските острови, а в 50-ата минута Момо удвои аванса за домакините след асистенция на Тана.

Четвърт час преди края Ариц Адурис получи втори жълт и съответно червен картон и остави отбора от Билбао с човек по-малко на терена.

Раул Гарсия от дузпа върна едно попадение за "Атлетик" точно 11 минути преди изтичане на редовното време в срещата. Джонатан Виера осигури петата победа за "Лас Палмас" през сезона с гола си в последните секунди на мача, в който бяха показани общо девет жълти и един червен картон.