„Лудогорец“ излъга „Левски“ с 2:1 в края

"Лудогорец" победи "Левски" в Разград

„Лудогорец“ направи решителна крачка към шестата си поредна титла в българския футбол, след като победи прекия си конкурент „Левски“ с 2:1 и поведе с девет точки пред "сините".

Разградчаните постигнаха пълен обрат през второто полувреме и с това станаха почти недостижими на първото място в класирането.

Мачът започна по-добре за гостите от София, а в 6-ата минута Козмин Моци не успя да пресече извеждащо подаване към Бабатунде Адениджи, който напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле и стреля по тревата в близкия ъгъл. Вратарят Владислав Стоянов не успя да парира шута и "сините" поведоха.

В 23-та минута „Левски“ получи шанс за втори гол, след като Франсис Нар се озова сам в наказателното поле и получи пас, но неговият силен изстрел беше крайно неточен. Топката обаче срещна тялото на Антонио Аниете и влетя във вратата на „Лудогорец“ след рикош, но испанският нападател се намираше в засада.

След почивката натискът на „Лудогорец“ стана изключително силен, а в 52-та минута Джонатан Кафу удари греда.

Домакините изравниха в 70-та минута, когато Вандерсон надскочи Веселин Минев при центриране от корнер и беше точен с глава за 1:1.

След още няколко пропуска, с глава се разписа и Марселиньо, който донесе победата на „Лудогорец“ в 81-ата минута.

„Левски“ можеше да изравни в самия край, но удар на Адениджи беше спасен трудно от Владислав Стоянов.