Габриела Коукалова спечели масовия старт в Нове место

Габриела Коукалова спечели втора победа за сезона в Световната купа по биатлон в Нове место (Чехия). Представителката на домакините беше подкрепяна от 30-хилядна публика и финишира първа в масовия старт на 12 километра и половина, като завъртя една наказателна обиколка.

Лидерката в класирането за Световната купа Лаура Далмайер (Германия) пропусна два изстрела в първото положение и от 23-то завърши на 2-ро място с изоставане от 3.1 секунди от победителката.

Италианката Доротея Вирер остана на 3-та позиция с една пропусната мишена при стрелбите и време с 6.6 секунди по-слабо от Коукалова.

Далмайер продължава да води в генералното класиране с 410 точки. След нея е финландката Каиса Мякярайнен с 312 точки, а победителката Коукалова е на 3-а позиция с 305 точки.

След Коледа и Нова година биатлонистите ще подновят битките в Оберхоф (Германия) от 5-и до 8-и януари със състезания в спринта, преследването и отново масовия старт.