„Кордоба“ изхвърли „Малага“ от турнира за Купата на краля

„Атлетико“ (М) надигра с 4:1 „Гихуело“

„Кордоба“ поднесе изненадата в 16-ина финалите на турнира по футбол за Купата на краля в Испания, отстранявайки „Малага“.

Гостите от „Кордоба“ спечелиха с 4:3 в реванша и с общ резултат от 6:3 продължава напред.

През първата част головете в двете врати се редуваха един след друг, като първо Сандро Рамирес даде аванс на домакините, Федерико Пиовакри отбеляза две попадения за „Кордоба“ в 28-та и 41-та минута, като между тях Рамирес отново бе извел „Малага“ напред в резултата.

В 67-та минута Педро Риос изведе гостите от „Кордоба“ напред, но в 88-та Майкъл Сантон изравни преди отново Риос да донесе победата на „Кордоба“.

„Атлетико“ (Мадрид) надигра с 4:1 аматьорския „Гихуело“ и с общ резултат 10:1 също продължава напред.

В останалите срещи: „Реал“ (Сосиедад) – „Валядолид“ 1:1, „Виляреал“ – „Толедо“ 1:1 и „Лас Палмас“ – „Уеска“ 2:1. За осминафиналите се класират „Реал“ (Сосиадад), „Виляреал“ и „Лас Палмас“.