"Манчестър С" спечели с 3:0 като гост на "Хъл"

„Манчестър Сити“ спечели с 3:0 като гост срещу аутсайдера „Хъл Сити“ в среща от 18-ия кръг в английското футболно първенство. През първата част двата състава не създадоха много голови положения, а далечни удари на Давид Силва и Нолито бяха спасени от вратаря на "тигрите" Дейвид Маршал. След почивката гостите бяха по-активни и удар на Кевин де Бройне в 53-ата минута срещна страничната греда. В 72-рата минута Рахим Стърлинг беше спънат в наказателното поле от Андрю Робъртсън и Яя Туре отбеляза отсъдената дузпа. 5 минути по-късно Келечи Ихеаначо се разписа отблизо на празна врата след бърза атака и подаване по земя на Давид Силва. В добавеното време на двубоя автогол от домакините си вкара Къртис Дейвис. Лидерът „Челси“ спечели 12-ата си поредна победа във Висшата английска лига, след като се наложи над „Борнемут“ у дома с 3:0. В 24-тата минута Педро Родригес отправи хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле и топката влезе за първи път във вратата на "черешките". Четири минути след почивката Еден Азар реализира второто попадение след точно изпълнение на дузпа, а в последните секунди на срещата отново Родригес оформи класическия успех. Останалите резултати: „Уотфорд“ – „Кристъл Палас“ 1:1, „Арсенал“ – „Уест Бромич“ 1:0, „Бърнли“ – „Мидълзбро“ 1:0, „Лестър“ – „Евертън“ 0:2, „Манчестър Юнайтед“ – „Съндърланд“ 3:1 и „Суонзи“ – „Уест Хем“ 1:4. Днес е двубоят „Ливърпул“ – „Сток Сити“, а утре играят „Саутхемптън“ и „Тотнъм“. Начело в класирането е „Челси“ с 46 точки, пред „Манчестър Сити“ с 39 и „Ливърпул“ с 37.

„Манчестър Сити“ спечели с 3:0 като гост срещу аутсайдера „Хъл Сити“ в среща от 18-ия кръг в английското футболно първенство.

През първата част двата състава не създадоха много голови положения, а далечни удари на Давид Силва и Нолито бяха спасени от вратаря на "тигрите" Дейвид Маршал.

След почивката гостите бяха по-активни и удар на Кевин де Бройне в 53-ата минута срещна страничната греда.

В 72-рата минута Рахим Стърлинг беше спънат в наказателното поле от Андрю Робъртсън и Яя Туре отбеляза отсъдената дузпа.

5 минути по-късно Келечи Ихеаначо се разписа отблизо на празна врата след бърза атака и подаване по земя на Давид Силва.

В добавеното време на двубоя автогол от домакините си вкара Къртис Дейвис.

Лидерът „Челси“ спечели 12-ата си поредна победа във Висшата английска лига, след като се наложи над „Борнемут“ у дома с 3:0.

В 24-тата минута Педро Родригес отправи хубав прехвърлящ удар от границата на наказателното поле и топката влезе за първи път във вратата на "черешките".

Четири минути след почивката Еден Азар реализира второто попадение след точно изпълнение на дузпа, а в последните секунди на срещата отново Родригес оформи класическия успех.

Останалите резултати: „Уотфорд“ – „Кристъл Палас“ 1:1, „Арсенал“ – „Уест Бромич“ 1:0, „Бърнли“ – „Мидълзбро“ 1:0, „Лестър“ – „Евертън“ 0:2, „Манчестър Юнайтед“ – „Съндърланд“ 3:1 и „Суонзи“ – „Уест Хем“ 1:4.

Днес е двубоят „Ливърпул“ – „Сток Сити“, а утре играят „Саутхемптън“ и „Тотнъм“.

Начело в класирането е „Челси“ с 46 точки, пред „Манчестър Сити“ с 39 и „Ливърпул“ с 37.