"Манчестър Юнайтед" записа шеста поредна победа

"Манчестър Юнайтед" записа шеста поредна победа във Висшата лига след 2:0 срещу "Уест Хям". Резервата Хуан Мата откри резултата в 63-ата минута, а Златан Ибрахимович с 13-ия си гол в първенството 12 минути преди края оформи крайния резултат.

Съдията Майк Дийн направи куп спорни отсъждания през цялата среща. Още в 17-ата минута той показа директен червен картон на Софиан Фегули от домакините.

Юнайтед погледна уверено в този момент и създаде редица интересни ситуации пред противниковата врата.

Мхитарян и Валенсия направиха двоен пропуск на празна врата след асистенция на Ибрахимович. Първо еквадорецът прати топката в греда, а след него и арменският национал не бе точен.

Лансини също бе близо до попадение, но Давид Де Хеа направи виртуозно спасяване с една ръка. Второто полувреме почна отлично за Уест Хям. Микейл Антонио изведен сам срещу Де Хеа, но стреля в тялото му. След това Пайе и отново Антонио можеха да се разпишат и пак без успех.

Моуриньо пък направи две смени и пусна в игра Маркъс Рашфорд и Хуан Мата. Двамата бяха в основата на първото попадение за Юнайтед в 63-ата минута. Рашфорд навърза двама защитници пусна към Мата и той прониза Дарън Рандолф.

В 78-ата минута Златан Ибрахимович се възползва от лошо изнесена топка от защитата на Уест Хям и направи 2:0. При повторението се видя, че шведският нападател е бил в засада.