Вера Асенова спечели гигантския слалом за купа "Бороспорт"

Вера Асенова
Снимка: ski.bg

Вера Асенова спечели първия гигатски слалом по ски-алпийски дисциплини за купа "Бороспорт". Състезанието организирано от БФСки и "Бороспорт" се състоя на писта "Попангелов" в Боровец. Участие при жените взеха 23 състезателки от 6 държави.

Асенова финишира с общо време от 2:17,08 минути. Втора на 16 стотни от секундата финишира друга българка Мария Киркова, а трета на 3,76 секунди е Гергана Заднепровска също от България.

При мъжете в първия гигантски слалом за купа "Бороспорт" участваха 35 състезатели от 9 страни. Победител с 2:16,46 минути стана Йоанис Пройос (Гърция). Втори на 28 стотни се нареди неговият сънародник Йоанис Антонио, а трети на 39 стотни от секундата е българинът Кристиян Ляпев.

На 24 януари от 10,00 ч на писта "Попангелов" в Боровец е старта и на втория гигантски слалом при жените, а след тях ще стартират и мъжете.