„Ювентус“ подчини „Милан“ с 2:1

Ювентус“ надигра „Милан“ с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Италия

„Ювентус“ надигра „Милан“ с 2:1 и се класира за полуфиналите в турнира за купата на Италия по футбол. Гостите от Милано играха с човек по-малко от 54-тата минута когато Локатели бе изгонен.

Това бе третият мач за сезона между двата тима, като предишните два завършиха с успехи за „Милан“ – за първенството и след дузпи за Суперкупата на Италия.

„Ювентус“ започна силно и набързо поведе с 2:0.

Още в 10-ата минута Асамоа центрира отляво, Куадрадо продължи с пета към Дибала, а той преодоля Донарума и откри резултата.

В 21-вата минута Пянич изпълни фаул от границата на наказателното поле и покачи на 2:0.

През второто полувреме „Милан“ се хвърли да обръща мача, а в 53-ата минута Карлос Бака намали.

В следващата минута обаче Локатели получи втори жълт картон заради грубо влизане в краката на Дибала и бе изгонен.

На полуфиналите „Ювентус“ ще играе срещу „Наполи“.