"Монако" измъкна точката в Париж

ПСЖ - Монако 1:1

"Монако" измъкна точка в 92-рата минута при гостуването си на "Пари Сен Жермен", а равенството 1:1 върна монегаските на върха в класирането на Лига 1.

"Монако" и "Ница" имат по 49 точки, но отборът от Княжеството е с по-добра голова разлика. Парижани са 3-ти с 46 точки.

Малко по-рано днес "Ница" постигна логична победа с 3:1 над "Гинган" у дома.

Двата отбора направиха много добър мач, със скоростни атаки, голови положения и вратарски спасявания. Попаденията обаче дойдоха след почивката. Най-напред в 81-вата минута съдията Франк Шнайдер отсъди дузпа, която предизвика доста усмивки и учудване. Джибрил Сидибе при тичането си събори Юлиан Дракслер, който пък тичаше да засече центриране на Томас Мюние. От бялата точка Единсон Кавани не сгреши и даде преднина на своите.

В 92-рата минута Бернардо Силва спря дъха на феновете на домакините, след като изравни с топовен изстрел от над 25 метра. След корнер топката беше върната назад, близо до централната зона Бернардо Силва я пое, два пъти бутна напред и с мощен изстрел и благодарение на рикошет в крака на Тиаго Силва наказа влезлия като смяна вратар Алфонс Ареола.