"Наполи" се препъна срещу "Палермо"

Наполи-Палермо 1:1

Серията на "Наполи" от пет поредни победи беше прекъсната по най-изненадващия начин в италианското първенство - 1:1 на собствен терен срещу предпоследния "Палермо" в среща от 22-рия кръг.

Българският полузащитник на "Палермо" Ивайло Чочев игра пълни 90 минути на много добро ниво.

"Палермо" са спечелили само два мача през този сезон, но откриха резултата още в 6-ата минута с гол на Илия Нестеровски, възползвал се от подаване на Андреа Рисполи.

След това обаче в основен герой за гостите се превърна вратарят Йосип Посавец, който направи серия от впечатляващи спасявания.

Той спаси в началото на втората част един опасен удар на Мертенс от движение, топката се отклони в горната греда и излезе, но равенството дойде в 66-ата минута пак чрез белгийското крило, който прокара топката между краката на Посавец.

Лоренцо Инсиние изпусна да донесе победата на Наполи в добавеното време, след като от отлична голова ситуация ритна топката вън. Минута по-рано гостите останаха с 10 човека заради червен картон на френския защитник Едоардо Голданига.