"Манчестър Сити" разби "Уест Хем" в Лондон

Манчестър Сити разгроми домакина Уест Хям с 4:0 в среща от 23-ия кръг на английското футболно първенство. След два поредни мача без успех възпитаниците на Пеп Гуардиола единствени от топ 9 в класирането записаха победа и с 46 точки се утвърдиха на петото място, на 10 точки зад лидера Челси, на само на точка зад втория Тотнъм.

Кевин Де Бройне завърши контраатака в 17-ата минута след асистенция на новото попълнение Габриел Жезус, за да открие резултата, а четири минути по-късно Давид Силва отблизо засече подаване на Лирой Сане от ляво.

Жезус направи резултата класически с първия си гол за клуба шест минути преди почивката след пас на Рахийм Стърлинг.

Габриел Жезус е истински боец на терена със страхотен инстинкт пред гола. Той също така умее да прави и асистенции. В нападение играхме с трима футболисти на средна възраст от около 20 години. Те са бъдещето на клуба, коментира Гуардиола, визирайки 21-годишния Сане, 22-годишния Стърлинг и 19-годишния Жезус.

Новото попълнение на Уест Хям Жозе Фонте направи дузпа в дебюта си. Той повали Стърлинг в пеналта в средата на втората част и Яя Туре реши всичко от бялата точка.

Манчестър Юнайтед направи нова грешна стъпка и остана на 14 точки от върха след домакинско 0:0 срещу закъсалия Хъл Сити. Вратарят на гостите Елдин Якупович направи серия от впечатляващи спасявания на "Олд Трафорд".

Златан Ибрахимович, Хуан Мата, Дейли Блинд, Маркос Рохо и Маркъс Рашфорд направиха пропуски за домакините, които, обаче, можеха да бъдат и още по-шокирани, но Лазар Маркович нацели гредата за Хъл.

Питър Крауч реализира гол номер 100 в кариерата си със Висшата лига. На 36 години и два дни той се разписа в седмата минута и стана най-възрастният играч, който достига до тази граница, при равенството на Стоук Сити 1:1 срещу Евертън.

Гостите от Ливърпул изравниха шест минути преди почивката, когато Райън Шоукрос отклони в собствената си врата удар на Шеймъс Колман.