от 09.00 часа

Игуаин донесе 20-а победа на „Ювентус“

Гонсало Игуаин (вдясно) осигури 20-ата победа на „Ювентус“

Два гола на Гонсало Игуаин осигуриха 20-ата победа на „Ювентус“ в италианското първенство - 2:0 при гостуването на „Каляри“.

Шампионите имат вече 60 точки, със 7 повече от втория „Рома“ и с 9 пред „Наполи“. „Каляри“ е на 15-о място с 27 точки.

Двата гола на Игуаин пък увеличиха личната му сметка на 18 попадения, като по този начин той поделя първото място при голмайсторите с Един Джеко.

В 37-ата минута Игуаин откри резултата, след като овладя подаване от Клаудио Маркизио и прониза вратаря Рафаел.

2 минути след началото на второто полувреме той оформи крайния резултат, след като завърши една контраатака с точен удар извън наказателното поле.

Домакините от Сардиния останаха с 10 човека на терена, след като в 67-ата минута Николо Барела получи втори жълт картон. Преди това те опитаха да стигнат поне до гол, като в минутите до червения картон създадоха три добри атаки, но Марко Бориело и Маурисио Исла нямаха шанс срещу ветерана Джанлуиджи Буфон.