"Наполи" взе трите точки при гостуването на "Киево"

"Наполи" спечели с 3:1 като гост на "Киево" и излезе поне временно на 2-ро място в Серия А до мача на "Рома" с "Торино". Лоренцо Инсиние, Марек Хамшик и Пьотър Зиелински вкараха головете за неаполитанците.

Удар на Инсине по диагонала, образцово изпълнение до гредата, даде аванс на гостите в 31-вата минута. Само след 8 минути словашкото острие Марек Хамшик на празна врата удвои, след като бразилецът Алан навърза трима защитници преди това и при меле пред вратата на домакините изпусна топката. Удар с рикошат на Зиелински в 58-ата минута ускори пътя към победата.

Резервата Рикардо Меджиорини върна един гол за домакините от Верона със страхотен удар 18 минути преди края, като не остави шанс на вратаря Пепе Рейна.

В петък лидерът "Ювентус" разгроми "Палермо" с 4:1 и събра 63 точки от 25 мача, пред "Наполи" с 54. "Рома" има една по-малко.