от 07.00 часа

„Вердер“ излъга „Волфсбург“ като гост

Серж Гнабри

„Вердер“ спечели с 2:1 гостуването си на „Волфсбург“ в първата среща от 22-ия кръг на германското футболно първенство.

Още в 10-та минута Серж Гнабри изведе гостите напред в резултата, след като се възползва от грешка в отбраната на домакините, нахлу в наказателното поле и порази вратата.

8 минути по-късно отново той удвои. След центриране от пряк-свободен удар Сане отклони топката към Гнабри, който с удар от въздуха отново бе точен.

Секунди по-късно „Волфсбург“ се върна в мача, като Диадави, след центриране от корнер, отклони топката към Борха Майорал и той с глава опъна мрежата на гостите от Бремен.

Силите на домакините обаче не стигнаха за нещо повече.

След поражението „Волфсбург“ е на 14-то място с 22 точки, колкото има и 15-ият „Вердер“. Лидер е „Байерн“ с 50 точки.