„Рома“ прегази „Интер“ като гост

„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“

„Рома“ победи с 3:1 като гост „Интер“ в дербито от 26-ия кръг в италианското футболно първенство.

С два гола за столичани се отличи Раджа Наинголан, разписал се по един път във всяко полувреме. "Вълците" остават на второ място в Серия А с актив от 59 точки, със 7 по-малко от шампиона и настоящ лидер „Ювентус“.

Наинголан откри резултата в 12-ата минута със силен диагонален удар, който влезе в горния ъгъл на вратата, пазена от Самир Ханданович.

Пет минути след почивката Иван Перишич пропусна да изравни за домакините, след като беше оставен напълно непокрит в наказателното поле, но стреля силно над вратата.

В 56-ата минута Раджа Наинголан напредна в половината на „Интер“ при бърза контра и с точен удар от дистанция прати топката за втори път във вратата на противника.

Грандът от Милано намали изоставането си в резултата 9 минути преди края чрез Мауро Икарди, който беше точен с удар отблизо след асистенция на хърватина Перишич.

В 85-ата минута на двубоя Гари Медел фаулира Един Джеко в наказателното поле и Диего Пероти превърна в гол отсъдената дузпа за крайното 3:1.

След тази загуби „Интер“ е на шестата позиция с 48 спечелени точки.