Джеко носи нова победа на "Рома"

Босненеският нападател Един Джеко продължава с фантастичното си представяне през сезона, реализирайки и двата гола за успеха на "Рома" с 2:0 над "Емполи" в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А".

За Джеко това бяха голове номер 32 и 33 във всички турнири през сезона, като бившият играч на Волфсбург и Манчестър Сити излезе начело и при голмайсторите в Калчото с 23 попадения.

Джеко откри резултата в 12-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката се отби от коляното му. Второто попадение на босненеца дойде в 56-ата минута, когато Мохамед Салах свали едно центриране на Диего Пероти и за голмайстора на "вълците" остана единствено да прати топката във вратата на Лукаш Скорупски за втори път.

В класирането Рома е на втора позиция с 68 точки, пет по-малко от лидера Ювентус, който по-късно днес гостува на третия в подреждането Наполи.