"Ювентус" срази "Барселона" с 3:0 в Шампионската лига

"Ювентус" победи "Барселона" с 3:0

Италианският „Ювентус“ победи у дома испанския „Барселона“ с 3:0 в първа среща от четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол.

Герои на мача бе Пауло Дибала, който вкара два гола, а Джорджо Киелини бе автор на третия.

Италианците започнаха много силно и още в 7-ата минута Куадрадо проби отдясно, стигна до наказателното поле и намери непокрития Дибала, който спря топката и технично я прати покрай четирима бранители и вратаря Тер Щеген за 1:0.

В 21-вата минута „Барселона“ можеше да изравни, след като Лео Меси изведе Андрес Иниеста зад защитата на домакините, но вратарят Джанлуиджи Буфон спаси шута му.

Още в ответната атака Дибала покачи на 2:0. Марио Манджукич проби отляво и центрира, а оставеният непокрит таран с едно докосване изстреля страхотен шут и вкара.

В 55-ата минута Джорджо Киелини надскочи Масчерано и засече с глава центриране от корнер на Миралем Пянич, топката се отби от гредата и се оплете в мрежата на испанците за трети път.