от 15.00 часа

Иван Сеферинов: Оценката ми за Гран При е добра, не отлична или много добра

Иван Сеферинов: Оценката ми за Гран при е добра, не отлична или много добра
Снимка: Архив
Женският ни национален отбор по волейбол се прибра късно снощи от двуседмичното си пътуване в Пуерто Рико и Хърватия за мачовете от турнира Гран При. Нашите останаха пети в крайното класиране с 5 победи и 4 загуби и не се класираха за финалната четворка на второто ниво на турнира. Всъщност отборът нямаше и на всяка цена тази цел, защото победителят във финалната четворка не печели място в елитната група на Гран при за следващата година.

Далеч по-важно състезание за отбора предстои от 22 август, когато в Холандия започва световната квалификация за първенството на планетата в Япония догодина. Участват освен нашия отбор и домакина Холандия още съставите на Белгия, Чехия, Словения и Гърция. Регламентът е мачове всеки срещу всеки, а първите две държави в крайното класиране добиват право да играят на световното първенство в Япония през 2018 г.

Каква е оценката за представянето на волейболистките в турнира Гран на треньора Иван Сеферинов чуйте в звуковия файл.