„Лудогорец“ победи, но отпадна от Шампионската лига

Вандерсон вкара два гола на "Апоел"

„Лудогорец“ победи с 3:1 израелския „Апоел“ (Беер Шева) в мач-реванш от 3-ия квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол, но отпадна от надпреварата след загубата с 0:2 в първата среща.

Разградчани обаче ще играят в елиминациите за влизане в групите на Лига Европа.

„Лудогорец“ започна изключително силно срещата и още в 9-ата минута Вандерсон откри резултата.

При бърза контраатака Кафу изведе Марселиньо отдясно, който центрира към Вандерсон и той с глава прониза мрежата зад вратаря Наимов.

Натискът на българския тим продължи и в 33-ата минута отново Вандерсон се разписа във врата на „Апоел“.

Анисе се пребори за топката и подаде към Светослав Дяков, капитанът изведе отлично Вандерсон сам срещу вратаря и бразилецът технично го преодоля, след което простреля вратата.

След почивката „Лудогорец“ продължи да доминира и в 56-ата минута Марселиньо вкара трети гол, след разбъркване в наказателното поле на гостите.

4 минути по-късно обаче след грешка на Кафу, Кадир стреля и след рикошет в топката се озова в мрежата на разградчани.

10 минути преди края гол на Марселиньо бе отменен заради засада, а малко след това Джон Огу пропусна дузпа за израелците. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Пластун.

В заключителните минути двата отбора останаха с по 10 души след червени картон на Охана и Марселиньо.