Марк Маркес триумфира в Гран При на Чехия

Марк Маркес с „Хонда“ спечели състезанието за Гран при на Чехия

Испанецът Марк Маркес с „Хонда“ спечели състезанието за Гран при на Чехия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP.

Той завърши с време 44:15.974 и вече води с 14 точки пред Маверик Винялес (Испания, „Ямаха“) в генералното класиране.

Маркес направи отличен ход, след като се прибра в питлейна рано в състезанието, за да получи гуми с мека смес, въпреки все още леко мокрия асфалт.

Той обаче изсъхна бързо и Маркес дръпна с 15 секунди пред своя съотборник Дани Педроса, за да завърши в крайна сметка с 12.438 секунди пред него.

Винялес остана трети в състезанието с 18.135 секунди изоставане, а неговият съотборник Валентино Роси финишира четвърти при над 20 секунди пасив от първото място.

Швейцарецът Том Люти с „Калекс“ спечели победата в съкратеното до шест обиколки състезание от клас Moto 2, а в клас Моtо 3 триумфира лидера в генералното класиране Жоан Мир от Испания с „Хонда“.