„Лайпциг“ не остави шансове на „Хамбургер“

Тимо Вернер (вляво) вкара третия си гол от началото на сезона за „Лайпциг“

С голове на Наби Кейта и Тимо Вернер през второто полувреме „Лайпциг“ победи като гост „Хамбургер“ с 2:0 в първи мач от 3-ия кръг на германското футболно първенство.

Това бе втори успех за гостите от „Лайциг“ от началото на сезона, които вече имат 6 точки.

С толкова остава и тимът на „Хамбургер“, който пък допусна първо поражение след двата си успеха до момента и пропусна да стартира сезона с три поредни победи за пръв път от 1974 година.

В края на първото полувреме гостите получиха дузпа за нарушение срещу Тимо Вернер, но след видеоповторение това решение бе отменено.

В 67-мата минута Кейта с бомбен удар матира вратаря на домакините Кристиан Матениа, а 8 минути по-късно Вернер реализира третия си гол от началото на сезона за „Лайпциг“, след като се разписа с чудесен самостоятелен пробив.