Килиан Мбапе дебютира с гол за „Пари Сен Жермен“

Килиан Мбапе (вдясно) дебютира с гол за "Пари СЖ"

Новото попълнение на „Пари Сен Жермен“ Килиан Мбапе дебютира с гол за вицешампиона на Франция при успеха с 5:1 над „Метц“ като гост в мач от 5-ия кръг на френската Лига 1.

Единсон Кавана добави два гола за успеха на парижани, а по веднъж точни бяха още бразилците Неймар и Лукас Моура.

За „Метц“ се разписа бившият играч на „Нюкасъл“ Еманюел Ривиер, а домакините играха повече от половин час с човек по-малко, след като в 56-ата минута от игра бе изгонен Беноа Асу-Екото.

Кавани даде аванс на гостите в 31-вата минута, но шест по-късно домакините изравниха с гол с глава на Ривиер.

В 59-ата минута Мбапе изведе отново гостите напред в резултата с гол от границата на наказателното поле, а до края точни за гостите още бяха Неймар в 69-ата минута, Кавани в 75-ата и Лукас 3 минути преди края на редовното време.

С успеха „Пари Сен Жермен“ продължава с пълен актив от 15 точки в първенството, докато „Метц“ е на другия полюс - на последна позиция без спечелена точка.