Като отбеляза, че сумарният резултат на десните извънпарламентарни сили е четири и половина процента, Стойнев коментира, това е резултат първо от разделението, което дойде преди последните парламентарни избори и добави:
Тепърва предстои решението как оттук нататък ще вървят тези сили - дали ще се обединяват и под каква форма, имам предвид "Да, България" и "Нова република", какво ще прави Реформаторският блок - там предстоят също партийни решения тази есен.
Действително част от избирателните на така наречената "традиционна десница" се оттеглиха разочаровани още след изборите и може би част от тях са в тези 8%, които декларират, че ще търсят друго политическо представителство, друга част пък са някакъв пасивен електорат, макар и с отвращение, както казваше навремето премиерът Костов, на ГЕРБ.
При всички положения до края на годината трябва нещо да се структурира в така наречената традиционна десница. Защото нейните избиратели си остават един значителен дял от населението, но остават политически непредставени - според различни социолози става въпрос за между 300 и 500 хиляди души. Това са предимно градски, добре образовани жители, за съжаление, може би вече в една по-напреднала възраст - по младото поколение, поколението на 20-30 годишните, няма такива привързаности и такива носталгични спомени, дори ако щете от първите години на демокрацията, когато София и големите градове бяха сини. А сега нищо синьо няма в парламента, каза Веселин Стойнев.
Той коментира още, че спадът в подкрепата за партията Марешки "Воля" не е изненадваща, подобна съдба са имали и други подобни партии:
Тук няма нищо изненадващо. Това е поредната партия "патица", която се появява почти при всички избори - ако си спомняте това беше Яне Янев, след това Бареков, сега Марешки, следващият ще бъде Слави Трифонов. Тези партии винаги изгряват с някаква рязка популистка надежда за възмездие, за смяна на елита, за борба с корупцията./../..Разбира се, това не са устойчиви проекти и те винаги в един момент си свършват ролята и залязват, каза Стойнев, като отбеляза, че Марешки все още има лостове, които може да използва, за да повиши подкрепата си сред избирателите.
Цялото интервю може да чуете от звуковия файл.