Германия приключи без грешка по пътя към Мондиал 2018

Германия победи Азербайджан с 5:1 и завърши със 100% актив от 10 победи, квалификационна група "С" по пътя към Мондиал 2018. Резултатът откри Леон Горетцка в 9-ата минута, но в 34-тата Рамил Шайдаев изравни резултата.

След почивката в 54-тата Сандро Вагнер изведе тима на Йоги Льов напред в резултата. До края на срещата Антонио Рудигер, Леон Горетцка и Емре Джан оформиха крайното 5:1.

Бундестимът се изравни с Испания и Холандия, които също спечелиха всичките си квалификационни срещи преди Световното първенство през 2010. В последствие двата тима играха финал, който бе спечелен от Испания.

Втори в групата завърши Северна Ирландия, която днес отстъпи като гост на Норвегия с 0:1. Въпреки това една от сензациите на Евро 2016 ще играе бараж.