„Рилски спортист“ излезе начело в баскетболното първенство

"Рилски спортист" поведе в баскетболното ни първенство

Рилски спортист“ победи със 73:67 точки като гост „Левски“ в среща от 7-ия кръг на мъжкото първенство по баскетбол.

Отборът от Самоков се изкачи на първото място в класирането с актив от 12 точки, докато "сините" са на четвъртата позиция с 3 точки по-малко.

Гостите направиха серия от 7:0 след равностойните първи минути на двубоя в зала "Триадица". Във втората част отборът от София заигра значително по-силно и обърна развоя на събитията в своя полза за 41:37 в края на 20-ата минута.

След паузата „Рилски спортист“ пак имаше превъзходство и в края на третата част поведе с 53:52.

В последната четвърт гостите поведоха с 12 точки, но "сините" не се предадоха и намалиха пасива си на 5 точки. В последните минути самоковци контролираха развоя на събитията и не позволиха на „сините“ да направят обрат.

Шелдън Джетър беше най-резултатен за победителите с 19 точки. Съотборникът му Златин Георгиев добави още 16 точки.

Станимир Маринов вкара 19 точки за домакините, докато Алекс Симеонов отбеляза 14 точки за столичани.