Томова и Костова с победи, Каратанчева със загуба в квалификациите на Australian open 2018

Виктория Томова

Виктория Томова и Елица Костова записаха победи, а Сесил Каратанчева – загуба в първия квалификационен кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Първата ни ракета се наложи над белгийката Марина Заневска със 7:5, 6:7, 6:2. В следващия кръг на пресявките 140-ата в света Томова ще има за съперничка поставената под номер 2 в квалификационната схема Евгения Родина (Русия), която се намира на 114-о място в света.

Място в следващата фаза намери и Елица Костова, която победи с 6:1, 3:6, 7:5 американката Ейша Мухамад. Българката пропусна три мач бола - един в 10-ия гейм на третия сет и още два в 12-ия гейм, но в крайна сметка реализира четвъртия си и така си осигури среща с чехкинята Дениса Алертова, поставена под номер 118 в света.

Третата българска представителка Сесил Каратанчева пропусна да продължи напред, след като пропиля няколко възможности и в крайна сметка отстъпи след 5:7, 6:3, 5:7 пред румънката Ирина Бара. В трети решаващ сет 184-тата в света българката поведе с 3:0 гейма, имаше мачбол при 5:3 гейма и пропусна този при 40:30. Ирина Бара взе 4 последователни гейма, а с това и мача.