„Левски“ победи австрийци в Малта

Антонио Вутов
Снимка: levski.bg

„Левски“ победи австрийския „Флоридсдорфер“ 3:1 във футболна контрола, играна в Малта.

Австрийците поведоха още в 3-ата минута, когато след грешка при изнасянето на една топка от наказателното поле на Давид Яблонски, нападателят Бернхард Фучик беше изведен в пеналта и със силен удар в близкия ъгъл преодоля Божидар Митрев.

В 56-ата минута резервата Антонио Вутов изравни с удар от въздуха от десетина метра след центриране от дясно на друга  резерва Милош Цветкович.

4 минути по-късно „Левски“ стигна до пълен обрат. Новото попълнение Станислав Костов, който също се появи в игра след почивката, се разписа във втора поредна проверка, след като отклони удар по тревата на Антонио Вутов.

В 68-ата минута Яблонски се реабилитира за грешката си при гола на съперника и вкара с красив удар от въздуха след центриране от ляво от корнер на Фелипе Нашименто.

Минута преди края "сините" можеха да направят победата си още по-убедителна, но Роман Прохазка пропусна отсъдената за нарушение в пеналта срещу Афонсо Фигейредо дузпа.