“Ливърпул“ и „Тотнъм“ не се победиха

Хари Кейн вкара гол номер 100 в кариерата си

Ливърпул“ завърши 2:2 у дома с „Тотнъм“ в дербито от 26-ия кръг на английския футболен шампионат.

"Червените" поведоха в резултата още в 3-ата минута. Мохамед Салах се откъсна от защитата на гостите и с техничен удар преодоля вратаря Уго Йорис.

До края на първата част превъзходството на 18-кратните шампиони на Англия продължи, но до втори гол във вратата на "шпорите" не се стигна.

След почивката „Тотнъм“ заигра доста по-активно и в 80-ата минута Виктор Уанияма изравни с далечен удар от движение в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

4 минути след това вратарят Лорис Кариус фаулира Хари Кейн в наказателното поле, но английският национал пропусна отсъдената дузпа.

В първата минута на добавеното време Салах финтира трима защитници на лондончани, влезе в наказателното поле и реализира отблизо второ попадение в полза на „Ливърпул“.

Драмата в добавеното време беше пълна, когато главният съдия Джон Мос отсъди втора дузпа в полза на "шпорите".

Върджил ван Дайк извърши нарушение в наказателното поле срещу резервата Ерик Ламела и Хари Кейн се разписа от бялата точка за крайното 2:2.

Това е гол номер 100 в кариерата на английския национал.