"Олимпик" (Лион) отстрани "Монпелие" в турнира за купата на Франция

Снимка: sportal.bg

Миналогодишният финалист "Олимпик" (Лион) направи още една крачка към "Стад дьо Франс", след като се наложи с 2:1 срещу "Монпелие" като гост в мач от осминафиналите на турнира за купата на Франция.

Отборът на Брюно Женезио нанесе своя удар през първото полувреме, след като Максуел Корне се разписа в 13-та минута, а Набил Фекир вкара за 2:0 в 27-та. Между тези две попадения Жонатан Икон вкара за домакините от "Монпелие", но неговият гол се оказа само утешителен.

Домакините контролираха играта през втората част и играеха предимно пред наказателното поле на "Лион", но португалският национален вратар Антони Лопес не допусна гол. Той спаси много добри положения за Касимир Нинга и Норди Мукиеле, преди капитанът на гостите Фекир да пропусне шут отблизо при последната голова възможност в мача.

Каен се класира на четвъртфинал за купата за първи път от 20 години насам, след като победи Метц с 3:2 след дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 2:2, а Фредерик Жилбер вкара победния гол.