Даря Домрачова спечели спринта в Контиолахти

Даря Домрачова

Беларуската биатлонистка Даря Домрачова спечели спринта на 7,5 километра от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия), след като завърши с време 20.56.8 минути.

За 31-годишната Даря това е трета победа през сезона и общо 32-а в кариерата.

Тя допусна една грешка при стрелбите и изпревари с 0.5 секунди германката Франциска Хилдебранд, която беше безгрешна, но не можа да преодолее силното бягане на победителката.

Хилдебранд пък се качва на подиума за първи път от януари 2016-а година.

Третото място е за италианката Лиза Витоци (Италия), която също имаше една пропусната мишена, но изостана на 5.5 секунди.

Олимпийската шампионка в тази дисциплина Лаура Далмайер (Германия) се нареди на 5-то място с една грешка и изоставане от 19.4 секунди.

Лидерката в Световната купа- финландката Каиса Мякярайнен е 10-та с две грешки и на 34.4 секунди.

Българките бяха част от втората група, а най-добре се представи Даниела Кадева, която остана 60-та с една грешка и изоставане от 2:13.4 минути.

Емилия Йорданова се нареди на 67-мо място с един пропуск при първите стрелби и изоставане от 2:22.9 минути.

Третата наша представителка Десислава Стоянова не стартира.