„Шалке“ с важна крачка за второто място в Германия

„Шалке“ спечели с 1:0 гостуването на „Майнц“

„Шалке“ направи важна крачка за 2-то място в германското футболно първенство, след като спечели с 1:0 гостуването на „Майнц“ в първи мач от 26-ия кръг.

С гола на Даниел Калигури гостите постигнаха четвърта поредна победа и имат 46 точки, пред третите „Борусия“ (Дортмунд) и „Айнтрахт“ с по 42. Начело е „Байерн“ с 63.

„Майнц“ пропусна шанса си да излезе от зоната на баражите за оставане като има 25 точки, които го нареждат 16-ти.

В 17-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като шута на Калигури се отклони в ръката на Дани Лаца, но съдията отказа да посочи бялата точка.

В 55-ата минута Калигури отбеляза единствения гол в мача с чудесен самостоятелен пробив, след като финтира трима бранители на „червено-белите“ и пусна топката в близкия долен ъгъл.