Благомир Митрев: "Ботев" ни надигра през второто полувреме

Благомир Митрев
Снимка: sportal.bg

Наставникът на "Верея" Благомир Митрев смята, че неговите футболисти са загубили срещата с "Ботев" заради играта си през второто полувреме. Домакините от "Верея" отстъпиха пред пловдивския "Ботев" с 2:4 в предпоследен мач от 25-ия кръг в Първа лига.

"Започнахме много добре, вкарахме два гола, контролирахме изцяло мача преди почивката. "Ботев" е добър отбор и ни надигра през второто полувреме. Този гол в 40-ата минута ни прекърши. Получи се психически срив. Върху това трябва да работим. Не може да спираме да играем, когато получим попадение. В началото действахме агресивно, направихме добри контраатаки, реализирахме две попадения. Ако бяхме успели да завършим първото полувреме с аванс от 2:0, мачът щеше да бъде друг. Този гол на Жоао Пауло запали искрата при тях, а при нас я загаси. Не можем да допускаме такова нещо. Доволен съм от Венци Христов. С неговото привличане вече имаме човек, който може да завършва атаките. Ще разчитаме много на него. Целта ни в първата шестица е да обиграем отбора, да бъдем конкурентни на добрите отбори от челото", каза Митрев.