"Реал" Мадрид не бе затруднен от "Лас Палмас"

Без Кристиано Роналдо Реал (Мадрид) стигна до успех с 3:0 при гостуването си на закъсалия в дъното на класирането Лас Палмас.

Две дузпи помогнаха на Белия балет, реализирани от Карим Бензема и Гарет Бейл.

Бейл откри резултата в 26-ата минута, след като избяга от защитник и овладя дълъг пас на Лука Модрич. Уелсецът овладя и с второто докосване простреля вратаря Леандро Чичисола.

Карим Бензема добави втори гол в полза на гостите в 39-ата минута от дузпа, след като Лукас Васкес беше съборен в пеналта от Джонатан Кайери.

Разликата в класите не позволи на Лас Палмас да създаде каквото и да било напрежение, а в 51-ата минута беше отсъдена и втора дузпа от съдията Пабло Гонсалес.

Симо Наваро събори нахлуващия на скорост Гарет Бейл, а уелсецът взе топката и уверено я прати в мрежата за 3:0. Това е и 10-и гол за Бейл през този сезон във всички турнири.

Реал (Мадрид) събира след победата 63 точки след 30 мача, на една от Атлетико, който има и мач по-малко. Начело е Барселона със 75 и мач със Севиля по-късно тази вечер.