Олимпик" Марсилия сбърка срещу "Монпелие"

Снимка: sportal.bg

"Олимпик" Марсилия и "Монпелие" завършиха наравно 0:0 в среща от 32-ия кръг на Лига 1.

Тимът от Марсилия вече е на 4-то място с актив от 63 точки, колкото има и третият в подреждането "Олимпик" Лион. "Монпелие" се изкачи на шесто място с 46 пункта.

Още в първите минути на мача Дмитри Пайе направи няколко добри включвания пред противниковата врата, но до гол не се стигна. В средата на полувремето центриране на Сакай срещна ръката на играч на Монпелие в наказателното поле. Съдията обаче даде знак играта да продължи. Сансон също поиска дузпа в края на полувремето, след като бе съборен от защитник, но отново претенциите не бяха уважени.

През втората част темпото на игра спадна и головите положения липсваха. Все пак в 67-ата минута резервата Костас Митроглу пропиля отлична възможност да донесе успеха на Олимпик Марсилия.