от 07.00 часа

Българките запазиха шанс за полуфиналите на Евопейското по волейбол

Националките записаха трета победа в София
Снимка: БФВ

Националният отбор по волейбол на България за девойки до 17 години запазва шансове за класиране във финалната четворка на Европейското първенство в София.

Младите ни националки, водени от Стоян Гунчев, надиграха Беларус след обрат с 3:2 (21:25, 16:25, 25:19, 25:21, 15:13 ) в четвъртия си мач от група I в столичната зала „Христо Ботев“. С това родните представителки записаха трета петгеймова победа в групата си и продължават успешно напред.

Българските момичета влязоха трудно в мача, като в първите два гейма имаха проблеми в посрещане и играта не вървеше. В третата част тимът ни показа на какво е способен, като отново заложи на силното си оръжие – сервиса.

В тайбрека нашите изоставаха с 10:12, но капитанката Мария Йорданова направи серия от сервис, а България записа крайната победа.

Най-резултатна бе Александра Георгиева с 24 точки (1 ас, 1 блокада), Мария Йорданова се отчете с 23 точки (3 аса, 1 блокада). За опонентките им Виктория Кастсючик завърши с 15 точки (6 аса).