от 15.00 часа

„Айнтрахт“ ще спори с „Байерн“ за Купата на Германия

Нико Ковач ликува след последния сигнал

Лука Йович вкара в 75-та минута за победа на „Айнтрахт“ (Франкфурт) с 1:0 срещу „Шалке“ като гост, с което старши треньорът Нико Ковач си осигури мач за Купата на Германия срещу бъдещия си тим „Байерн“. Баварците надиграха с 6:2 Байер Леверкузен във вторник и стигнаха до финала, който е насрочен за 19 май в Берлин.

20-годишният Йович вкара с глава след центриране на Джонатан де Гузман от ъглов удар и по този начин Ковач получи крайно любопитен последен мач начело на „Айнтрахт“. След него хърватинът ще поеме „Байерн“, с който подписа 3-годишен договор само преди седмица.

Гуидо Бургщалер на два пъти застраши вратата на „Шалке“, но Лукас Храдецки направи чудесни спасявания, за да остави домакините от Гелзенкирхен в игра.

Те бяха и с човек повече близо десет минути заради червен картон на Желсон Фернандес, който изкара само 33 секунди на терена след смяната си.