Рафаел Надал спря Григор Димитров по пътя към финала в Монте Карло

Снимка: Ройтерс

Григор Димитров приключи участието си на тенис турнир от сериите "Мастърс 1000" в Монте Карло. Българинът загуби полуфиналната среща от Рафаел Надал (Испания). Световният номер 1 се наложи над първата ни ракета с 6:4 и 6:1 и продължава борбата за титлата.

26-годишният хасковлия затрудни максимално съперника в първия сет,като успя да навакса изоставане е от 0:3 гейма, изравни за 3:3, но при 4:5 допусна нов пробив и след малко повече от час игра битка на корта той предаде първия сет.

Във втората част  десеткратния шампион доминираше. Българинът успя да спечели само четири точки на собствен сервис и то при 0:5, когато спечели за единствен път подаването си.

След този мач Димитров вече има 11 загуби и само една победа над "Краля на клея".

Това е най-доброто си представяне на Григор в Монте Карло с което си осигури 360 точки за световната ранглиста, в която ще остане на петото място и през следващата седмица.