от 12.00 часа

Габриела и Стефани Стоеви на европейски финал

Габриела (вляво) и Стефани се поздравяват след спечелена точка

Вторите поставени Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втора поредна година на финал на двойки на Европейското първенство по бадминтон в Уелва, Испания. В неделя сестрите, които са сребърни медалистки от „Казан 2017“, ще се опитат да донесат на България първа титла от шампионати на Стария континент.

Стоеви победиха третите в схемата Майкен Фруегорд и Сара Тюгесен от Дания с 21:10, 21:18 след 51 минути игра. .

Сестрите започнаха устремно срещата. В първия гейм задължителната почивка дойде при резултат 11:4 точки. Преднината на Стоеви стигна до девет точки при 18:9  и те с лекота затвориха гейма след 21 минути игра.

Във втората част датчанките бяха по-равностойни. Паузата дойде при 11:9 за Фруегорд и Тюгесен. Хасковлийките изравниха при 12:12, а след това и поведоха при 14:13. При 20: 17 Габриела и Стефани стигнаха до три поредни мачпойнта и триумфираха при втората си възможност.

На финала Стоеви очакват победителките от двубоя между №5 в схемата Селена Пийк и Шерил Зайнен (Холандия) и №6 Емили Лефел и Ан Тран (Франция).