"Ювентус" оцеля след драма в Милано

Отборите на "Интер" и "Ювентус"  изиграха емоционален  двубой в дербито на  35-ия кръг на Серия А.

Шампионите, които губеха до 87-ата минута с 1:2, стигнаха до изключително важен успех с 3:2 насред Милано.

Герой за пореден път през последните две години в тима на "бианконерите" беше Гонсало Игауин, който не изигра голям мач, но накрая го реши след гол с глава в 89-ата минута.

Преди това Дъглас Коща даде аванс в 13-ата минута, а в 16-ата минута Матиас Весино беше изгонен.

"Нерадзурите" обаче изиграха велик мач до 85-ата минута, като дори с човек по-малко обърнаха резултата. Това се случи след гол Мауро Икарди в 52-ата минута и автогол на Андреа Бардзали в 65-ата минута. Автогол на Милан Скриняр в 87-ата минута и Игуаин (89) пратиха в екстаз тифозите на Старата госпожа.

"Ювентус" има преднина на върха от 4 точки пред "Наполи", който днес гостува на "Фиорентина"