"Реал" Мадрид експериментира срещу "Леганес"

"Реал" Мадрид победи с 2:1 у дома състава на "Леганес" в среща от 34-ия кръг в Примера дивисион.

Европейският клубен шампион, който отново ще играе срещу "Байерн" Мюнхен в Шампионската лига през следващата седмица, беше в експериментален състав.

В атака за "белите" започнаха Гарет Бейл, Карим Бензема и Борха Майорал, а Кристиано Роналдо остана извън отбора.

Уелският национал даде аванс в полза на домакините още в осмата минута, разписвайки се отблизо с удар от въздуха.

В последните секунди на първата част Майорал също беше точен в мрежата на гостите също с удар от съвсем близка дистанция.

В 66-ата минута Дарко Брашанац върна един гол за Леганес, а гостите доиграха срещата с човек по-малко заради червен картон на Габриел в 90-ата минута.

След този успех "Реал" Мадрид е на трето място в класирането с актив от 71 точки. "Леганес" има 40 точки е заема 16-ото място до момента.