Злато и сребро за грациите ни във Франция

Анна Келман
Снимка: БФХГ

Златен и сребърен медал спечелиха българските гимнастички в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика във френския град Корбей Есон.

Шампионка стана Анна Келман, а втора се класира Татяна Воложанина.

Келман спечели многобоя с блестяща игра и завоюва златния медал на връх рождения си ден. Тя събра сбор от 60.800 и утре ще играе на три финала - обръч, бухалки и лента.

Българката получи оценки от 15.200 точки на обръч, 14.650 на топка, 15.650 на бухалки и 15.300 на лента.

Втора също с много силно представяне се класира Татяна Воложанина, която е с най-високата оценка в състезанието за съчетанието си с обръч - 16.350 точки.

Тя събра сбор от 60.550 и утре ще играе и на четирите финала. Воложанина има също 14.800 на топка, 14.550 на бухалки и 14.850 на лента.

Трета остана представителката на Русия Мария Маркевич със сбор от 58.450 точки.

Третата българка Елизабет Йовчева допусна грешки на бухалки и лента и остана седма в многобоя с резултат от 55.100 точки.

Тя има най-висока оценка в състезанието на топка - 15.750 и се класира за финала на този уред. Йовчева получи също 14.300 точки на обръч, 11.400 на бухалки и 13.650 на лента.