Зверев взе титлата на „Мастърс“-а в Мадрид

Александър Зверев

Александър Зверев (Германия) спечели турнира по тенис на червени кортове от сериите „Мастърс“ в испанската столица Мадрид с награден фонд с награден фонд 6,2 милиона евро. Поставеният под номер 2 в схемата Зверев надделя на финала над петия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:4, 6:4 за 78 минути. 21-годишният германец реализира пробиви в първия гейм и на двата сета, а в същото време сервираше много стабилно и не даде нито една възможност за брейк на австриеца.

Тийм, който на четвъртфиналите елиминира защитаващия титлата си Рафаел Надал, действаше нервно и за втора поредна година загуби на финала.

„Аз съм много доволен. Спечелих третата си титла от сериите „Мастърс“, а съм само на 21 години. Поздравления и за Доминик, който победи Рафа, а да направиш това на червено и то в Испания е изключително постижение“, каза Зверев.