Волейболистките загубиха от Белгия в контрола

Националките отстъпиха с 2:3
Снимка: БФВ

Националките на България по волейбол загубиха първата контрола с Белгия, която е част от подготовката за Световното първенство в Япония.

"Лъвиците" отстъпиха с 2:3 (16:25, 25:21, 17:25, 20:25, 25:20) в двубой, изигран в „Арена Асарел“ в Панагюрище.

Селекционерът Иван Петков даде шанс на всички момичета в мача.

Белгийките поеха инициативата в първата част и доминираха през цялото време, повеждайки с 1:0. След това обаче нашите момичета се мобилизираха и изравниха резултата. В третия и четвъртия гейм волейболистките на Герт Ван де Брук отново командваха положението и затвориха на 17 и 20.

В петата част, играна според договорката, българките бяха убедителни, запазвайки преднина и спечелиха с 25:20.

Днес националките играят отново срещу Белгия в Панагюрище, отново от 18:00 часа.