Три медала за стрелците ни в Нови Сад

Мирослава Минчева

Три медала спечелиха българските стрелци на турнира по спортна стрелба "Гран при" в Нови Сад (Сърбия).

Таня Звискова спечели бронзов медал в дисциплината малокалибрена пушка от положение легнал (жени).

Звискова записа резултат 620.1 точки и отстъпи само на хърватката Снежана Пейчич, която спечели златото с резултат 624.7 и останалата на втора позиция Аника Сивонен от Финландия с 620.4 точки.

В същата дисциплина другата българска представителка Янина Станчева завърши на 11-о място с резултат от 613.7 точки.

На спортен пистолет при жените Мирослава Минчева от „Светкавица“ (Търговище) завоюва златен медал с 37 точки във финала.

При юношите на 10 метра пистолет злато спечели Кирил Киров с 576 точки, а в същата дисциплина при девойките Адиел Илиева е трета с 559 точки.