от 07.00 часа

"Арсенал" надигра "Уест Хем" в Англия

"Арсенал"

"Арсенал" победи с 3:1 "Уест Хем" в среща от 3-ия кръг на Висшата английска футболна лига. Това първа победа под ръководството на Унай Емери. Марко Арнаутович откри резултата в 25-ата минута, но малко след това Начо Монреал изравни. Автогол на Диоп в 70-ата минута изведе домакините напред, а Уелбек оформи крайния резултат в добавеното време. В 15-ата минута Мхитарян стреля от добра позиция, Фабиански изби. 180 секунди по-късно Рамзи прати топката в мрежата с глава, но попадението не бе зачетено поради засада. В 25-ата минута Арнаутович откри резултата с нисък удар от границата на наказателното поле. Попадението активизира домакините и те бързо отговориха. Пет минути по-късно Алекс Иуоби отклони топката след центриране на Белерин и тя стигна до Начо Монреал, който изравни. След подновяването на играта Унай Емери пусна Александър Лаказет, което позволи на домакините да играят по-офанзивно. "Уест Хем" се възползва от празните пространства и Марко Арнаутович на два пъти пропусна да изведе "чуковете" напред. "Арсенал" успя да поведе в 70-ата минута Лаказет бе изведен в наказателното поле и опита да намери Обамеянг, топката се отби в Диоп и влезе в мрежата. В допълнителното време на мача резервата Дани Уелбек оформи крайното 3:1.

"Лестър" победи с 2:1 "Саутхемптън" като гост. "Лисиците" обърнаха резултата с попадения на Демарай Грей и Хари Магуайър в последната минута. В 52-ата минута Райън Бертранд даде аванс на домакините, който бяха пълни господари на терена през първата част.