Лидерът "Борусия" (Дортмунд) с четвърта поредна победа в Германия

"Борусия" (Дортмунд)

"Борусия" (Дортмунд) се наложи над гостуващия "Фрайбург" с 2:0 в среща от 13-ия кръг на германското футболно първенство. Така възпитаниците на Люсиен Фавр продължават без загуба от началото на сезона, а с четвъртия си пореден успех в Бундеслигата събраха 33 точки и водят уверено в класирането. Марко Ройс откри резултата в 40-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Доминик Хайнц срещу Джейдън Санчо в наказателното поле. В добавеното време при контраатака Санчо изведе Лукас Пишчек в дясно в пеналта и полякът веднага пусна към непокрития Пако Алкасер, който отблизо оформи крайното 2:0.
Шампионът "Байерн" също постигна успех с 2:1 при гостуването си на "Вердер" в Бремен. Серж Гнабри се разписа два пъти за баварците, които прекъснаха серия от три мача без победа в първенството и с 24 точки се изкачиха на третото място. Гнабри откри резултата в 20а-а минута, след като беше изведен в чиста позиция и преодоля Иржи Павленка от втори опит. В 33-ата минута Юя Осако изравни с глава след центриране от ляво на Макс Крузе. Байерн все пак стигна до победата с второто попадение на Гнабри в 50-ата минута, когато той засече от 6-7 метра пас по тревата от дясно на Томас Мюлер.
"Щутгарт" се измъкна от дъното след домакински успех с 1:0 над "Аугсбург". Анастасиос Донис вкара единствения гол в 39-ата минута с нисък изстрел от 15 метра, а с втората победа в последните си три мача момчетата на Маркус Вайнцийрл събраха 11 точки и прогресираха до 15-ата позиция.