„Етър“ се наложи над „Ботев“ (Враца)

"Етър" записа осма победа в шампионата.
Снимка: sportal.bg

Отборът на „Етър“ се наложи с 2:1 над „Ботев“ (Враца) във Велико Търново в среща от 18-ия кръг на Първа футболна лига.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха в резултата след само седем минути игра. Атакуващият футболист на "болярите" Даниел Младенов се разписа, след като получи прекрасно извеждащо подаване от Георги Сърмов.

В 42-ата минута тимът на Красимир Балъков поведе с 2:0. Димо Атанасов центрира в наказателното поле към Венцислав Василев, който наказа несигурната намеса на стража на врачани.Красимир Костов.

В 49-ата минута Петър Атанасов изведе Валери Божинов и той с едно докосване прати топката в мрежата на Христо Иванов.

В 52-ата минута Венцислав Керчев от „Ботев“ получи директен червен картон. Младият футболист влезе изключително грубо в краката на Венци Василев и главният съдия Драгомир Драганов го изгони веднага.

„Етър“ събра 27 точки и се изравни с шестия в класирането отбор на „Черно море“, а „Ботев“ е осми с актив от 24 точки.