Тя казва, че не си харесва работата, защото е влюбена в нея и „харесвам“ е слаба дума.
За предаването "По първи петли" тя споделя наблюденията си, че всичко, свързано със заседналия ни начин на живот, дава отражение върху общия тонус и здравето н ахората днес.
„Това, което прави впечатление е, че много от дегенеративната патология, която преди години е била характерна за една възраст след 55-60, сега вече хора на 30-35 години имат такава“, отбелязва доц. Веселинова и дава пример с шиповете. „Ошипяванията вече не са приоритет само на сенилната възраст. Болките в кръста, тензионното главоболие, свързано с офис работата, занимания пред компютрите - това вече е повсеместно явление, независимо дали човек професионално е свързан с такъв тип работа или не - всичко това дава отражение.“
Любина Веселинова съветва жените да имат активности, различни от седящата работа, най-малкото да ходят пеша и да се движат повече.
Тя казва още, че "медицината не позволява нищо друго около себе си", но въпреки това е успяла да й остави и пространство за поезия, защото пише. Нарича го „настройка на духовността“. Събрала е на представянето на първата си стихосбирка „Гласът на тишината“ приятели и близки, за да сподели с тях трупани в продължение на 30 години и еволюирали свои размисли в стихове.
Образът на днешната българка е въпрос на социално усещане, отбелязва доктор Веселинова. „Може би има какво нашето общество да помисли, така че действително реализацията в една насока да не отнема от другите ни посвещения. Най-вече към децата, защото те са най-потърпевши.“
През 2016 година полк. Веселинова е била на мисия в Босна и Херцеговина като медицински директор. Подчертава с гордост, че това е позиция, отредена на българската страна в мултинационалната мисия.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.