Медведев първи стигна четвъртфинал в Монако

Данийл Медведев
Снимка: Ройтерс

Руският тенисист Данийл Медведев се класира първи за четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Монте Карло, Монако, на червена настилка.

Десетият поставен се наложи над №6 в схемата Стефанос Циципас от Гърция с 6:2, 1:6, 6:4 в мач на централния корт „Рение Трети“, изпълнен с обрати.

Шампионът от София Медведев доминираше в първия сет, но във втория Циципас набързо направи два пробива и лесно изравни частите.

В заключителния сет гъркът проби за 2:1, но от този момент съперникът му се върна в двубоя. Той тутакси направи рибрейк, а в последния гейм поведе с 40:0 при сервис на съперника и реализира втория си мачбол след двойна грешка на Циципас.

Медведев очаква в следващи кръг победителя от срещата между водача в схемата Новак Джокович и Тейлър Фриц.

Григор Димитров и Рафаел Надал ще излязат на корта веднага след този двубой. Победителят от него се изправя срещу аржентинеца Гуидо Пела. Той победи за 2 часа и 14 минути №11 в схемата Марко Чекинато с 6:4, 4:6 и 6:4.